PL    ENG                      21 Luty, imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
 
 


Noclegi Atrakcje
   
     Aktualności | foto galeria | noclegi na Kaszubach | nieruchomości | mapa Kaszub | Tapety na Pulpit  
 
 
 
Atrakcje na Kaszubach

Baza noclegowa na Kaszubach

Mapa Kaszub

Schowek

Wybierz typ wyszukiwarki
   

Serwisy Partnerskie Na Kaszuby
Warmia Mazury

Kwartalnik turystyczny-W górach


Sponsor Główny
Foto Web Adam Bolewski

Linki
Podwójnie mistrzowska odsłona Prime Food Triathlon Przechlewo (2015.01.26)

Decyzją Polskiego Związku Triathlonu tegoroczne Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim zostaną rozegrane podczas Prime Food Triathlon Przechlewo (5-6 września 2015). Nad Jeziorem Końskie odbędą się też Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet, zawody na długim dystansie i sztafety na krótkim. Na listach startowych jest już ponad 300 zawodników, jednak docelowo z pewnością ich liczba będzie znacznie większa.

W związku z przyznaniem przez Polski Związek Triathlonu prawa do organizacji Mistrzostw Polski seniorów i U-23 na dystansie olimpijskim współorganizatorowi zawodów firmie Endu Sport, impreza o tej randze odbędzie się na Prime Food Triathlon Przechlewo 6 września, zamiast planowanego pierwotnie triathlonu na dystansie krótkim. Tym razem uległ zmianie dystans niedzielnej rywalizacji (będzie to 1500m pływania, 40km jazdy na rowerze i 10km biegu). Z kolei Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet odbędą się 5 września  i obejmą 250 m pływania, 6,6km jazdy na rowerze i 1,6km biegu.

– Jesteśmy zadowoleni, że razem z zawodnikami, kibicami, mieszkańcami i wolontariuszami będziemy świadkami Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim i Klubowych Mistrzostw Polski Sztafet w Przechlewie. Chcemy, by wszyscy sympatycy triathlonu poczuli niepowtarzalną atmosferę imprezy, którą w tym roku będą dodatkowo tworzyć Mistrzostwa Polski – mówi Paweł Nowak, Prezes Zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów imprezy. – Aby wesprzeć zawodników w przygotowaniach do startu w olimpijce, planujemy dodatkowo wzmocnić etap pływacki koleżeńskich treningów. Szczegóły na ich temat podamy na wiosnę – dodaje Paweł Nowak.

Prime Food Triathlon Przechlewo to druga po JBL Triathlon Sieraków impreza w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych, podczas której zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski. Decyzja Polskiego Związku Triathlonu to odpowiedź na jakość zawodów triathlonowych rozegranych w ramach cyklu ENEA Tri Tour 2014.

 – Cieszymy się, że Polski Związek Triathlonu docenił nasze dotychczasowe zaangażowanie w polski triathlon. Organizacja rozmaitych konkurencji w ramach Mistrzostw Polski to nie tylko  nobilitacja, ale przede wszystkim dodatkowa motywacja do jeszcze większej pracy przy kolejnych imprezach – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour 2015. Wkrótce planujemy ogłoszenie nowych, ciekawych zawodów w innych częściach Polski. W miarę potwierdzania kolejnych imprez, przekazywane będą dalsze szczegóły o Mistrzostwach Polski i rozgrywanych konkurencjach dodaje Kruczyński.

Tegoroczny cykl będzie miał jeszcze większy rozmach niż ENEA Tri Tour 2014. Organizatorzy przewidują, że przyciągnie on ok. 15 000 zawodników i ponad 50 000 kibiców. Triathlonowa rywalizacja powróci nie tylko do Przechlewa i Sierakowa, ale też do innych znanych lokalizacji: Szczecina, Bydgoszczy, a przede wszystkim Poznania, gdzie odbędzie się inauguracja międzynarodowej serii Challenge Family w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wrześniowy Prime Food Triathlon Przechlewo zwieńczy sezon triathlonowy w Polsce. Rejestracja na zawody potrwa do 31.07.2015, a do końca marca zawodnicy mogą skorzystać z dodatkowo obniżonej opłaty startowej. Szczegóły na temat MP na dystansie olimpijskim i Klubowych Mistrzostw Polski Sztafet podczas Prime Food Triathlon Przechlewo, jak i całej imprezy można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl.

O PRIME FOOD

Prime Food Sp. z o.o. specjalizuje się w uboju trzody chlewnej oraz produkcji wyrobów mięsnych. Firma powstała w 1999 roku i od początku swojej działalności koncentruje się na wykorzystaniu wysokiej jakości surowców, pełnej kontroli procesu produkcji od początku jego trwania oraz zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Dbałość o powyższe elementy pozwoliła uzyskać firmie wiodącą pozycję w branży. Obszarem jej działalności jest zarówno rynek polski, jak i zagraniczny (posiada pozwolenia eksportowe do krajów UE, USA, Korei oraz Japonii). Prime Food jest częścią grupy Axzon. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem http://www.primefood.com.pl.

O ENDU SPORT

Endu Sport to nie tylko biznes – to przede wszystkim emocje i energia jakie dostarcza firma. Endu sport to kompleksowa organizacja imprez i wydarzeń, zarówno tych sportowych, jak i stricte rozrywkowych o zasięgu ogólnopolskim. Firmę tworzą sportowcy, którzy czynnie uprawiają triathlon, startują w licznych imprezach w Polsce i zagranicą. Dzięki temu każde organizowane wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę, jest zorganizowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz kibiców.

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu.

Endu Sport to także kompleksowo organizowane imprezy kolarskie, biegowe, koncerty, imprezy firmowe, seminaria czy targi. To także działalność pro publico bono i wspieranie inicjatyw takich jak np.  „Biegiem na pomoc”.

Tri Tour – to pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tylko triathlonowi wydawany przez firmę. Można tam znaleźć ciekawe materiały poświęcone przygotowaniom i startom w imprezach sportowych.

Endu Shop jest siecią sklepów ze sprzętem sportowym, w których możliwe jest także jego wypożyczanie. Endu Shop tworzą sportowcy, którzy profesjonalnie doradzają i pomagają dobrać właściwy sprzęt do pływania, biegania czy jazdy na rowerze.

Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.