PL    ENG                      19 Grudzień, imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
 
 


Noclegi Atrakcje
   
     Aktualności | foto galeria | noclegi na Kaszubach | nieruchomości | mapa Kaszub | Tapety na Pulpit  
 
 
 
Atrakcje na Kaszubach

Baza noclegowa na Kaszubach

Mapa Kaszub

Schowek

Wybierz typ wyszukiwarki
   

Serwisy Partnerskie Na Kaszuby
Warmia Mazury

Kwartalnik turystyczny-W górach


Sponsor Główny
Foto Web Adam Bolewski

Linki
Mistrzowskie zakończenie Enea Tri Tour w Przechlewie (2015.09.08)

Sylwester Kuster (w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim) i Kacper Adam (na dystansie 112,99) to główni bohaterowie Prime Food Triathlon Przechlewo 2015. W rywalizacji pań zwyciężyły odpowiednio Agnieszka Jerzyk (MP) oraz Magdalena Biskupska (dystans 112,99). Ostatnia impreza z cyklu Enea Tri Tour miała bardzo wysoką frekwencję (ponad 700 uczestników) i niepowtarzalny klimat.

Najciekawiej od strony sportowej zapowiadała się niedzielna, mistrzowska rywalizacja na dystansie olimpijskim. Walka o medale była naprawdę zacięta. Najlepszy w kategorii open okazał się Sylwester Kuster, który pokonał Mateusza Kaźmierczaka i Tomasza Brembora. Faworyt do zwycięstwa przez dłuższą część zawodów przegrywał z Dariuszem Kowalskim, jednak wyprzedził go na etapie biegowym i zdobył mistrzowski tytuł. Mistrzynią Polski została doskonale dysponowana w tym dniu Agnieszka Jerzyk przed Małgorzatą Szczerbińską i Magdaleną Mielnik. Równolegle w niedzielę rozegrano Mistrzostwa Polski U-23 na dystansie olimpijskim. Podium prezentowało się następująco: Tomasz Brembor, Kacper Stępniak i Konrad Zdun. Mistrzynią Polski U-23 została z kolei Paulina Klimas przed Agatą Litwin oraz Aleksandrą Rudzińską.

Dzisiaj jest naprawdę chłodno, o ile na trasie biegowej nie będzie to żadnym problemem, to może być gorzej na etapie kolarskim – mówiła przed startem Agnieszka Jerzyk. Przewidywania sprawdziły się. – Deszcz sprawił, że momentami trasa rowerowa była bardzo wymagająca, jednak całościowo bardzo dobrze przygotowana – przyznał tuż po wbiegnięciu na metę, Konrad Zdun. Wtórowała mu Justyna Krawczyk, która zwróciła również uwagę na malownicze fragmenty trasy.

W kategorii amator wśród panów zwyciężył Krzysztof Hadas przed Bartoszem Banachem oraz Pawłem Miziarskim. Rywalizację pań w kategorii amator wygrała Agata Sobielaga. Pokonała ona Ewelinę Nowak oraz Anią Ranoszek.

– W Przechlewie wystartowałem po raz pierwszy w życiu. Trasa i klimat zawodów bardzo przypominały mi Triathlon Sieraków, co wiązało się wysoką organizacją i dobrą atmosferą. Wszystkie zawody z cyklu Enea Tri Tour charakteryzują się bezpieczeństwem i komfortem rywalizacji i dobrą zabawą dla kibiców – mówił Paweł Grobelny.

Weekend pełen sportowych wrażeń

Emocji nie brakowało także w sobotę. Najlepszy w tym dniu na dystansie 112,99 okazał się Kacper Adam, który pokonał Tomasza Domagałę i Jakuba Czaję. Wśród pań tryumfowała Magdalena Biskupska przed Izabelą Sobańską i Danielą Kamińską. Z kolei w rywalizacji sztafet najlepszy okazał się zespół Kawa Kamp w składzie Artur Mieloch - Łukasz Kalaszczyński - Marcin Kęsy.

W sobotnich zawodach uczestniczył również Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów. – Trasa Prime Food Triathlon Przechlewo była momentami rzeczywiście bardzo wymagająca, jednak tradycyjnie już kibice dodawali zawodnikom sił praktycznie na każdym jej kilometrze. To był weekend pełen prawdziwych sportowych wrażeń. Mam nadzieję, że sprawił on, że zawodnicy i kibice powrócą do nas w przyszłym roku. Już teraz serdecznie zapraszam – mówił Paweł Nowak.

Święto triathlonu i dobrej zabawy

Zawodnicy i kibice stworzyli w Przechlewie atmosferę prawdziwego sportowego święta. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele dodatkowych atrakcji. Wśród nich był m.in. koncert Gracjana Kalandyka, strefa dla kibiców ENERGIA+ Aktywne życie, Mini Triathlon  dla dzieci.

Prime Food Triathlon Przechlewo był ostatnią imprezą w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Przez kilka miesięcy w 9 imprezach wzięły udział tysiące zawodników i kibiców.

Wyniki można znaleźć na stronie http://w.sts-timing.pl/wyniki_index.php?id=716